Aparat powietrzny butlowy

Aparat powietrzny butlowy (SCBA) jest niezależny od lokalnej atmosfery. Systemy AirMaXX, BD 96, BD mini, BD Compact oferują szeroką różnorodność zastosowań i możliwości. Zaczynając od najwyższej klasy AirMaXX z możliwą do regulowania długością stelaża do sprawdzonego w różnorodnych warunkach, lub kombinacji z systemami wężowymi do ekonomicznego BD Compact. Zaawansowana ochrona oraz sprawdzona technologia na najwyższym poziomie.


Wszechstronny system „AirGo pro” jest przeznaczony do szerokiej gamy zastosowań.

Urządzenie „AirMaXX” zapewnia maksymalną wygodę noszenia i technologiczne zaawansowanie do częstych i wymagających astosowań

Doskonałą ochronę w przypadku rzadkiego użycia i rzadkiej konieczności ewakuacji zapewnia w klasie ekonomicznej „AirGo compact”

Model eXXtreme został stworzony specjalnie, by wytrzymywać obciążenie związane z treningiem.

Modularny system o szerokim zakresie minitoringu, alarmu i możliwościach telemetrycznych dla straży pożarnych

alphaHUD zapewnia bieżące dane o aparacie powietrznym na pierwszy rzut oka – bez zajmowania rąk.

System aparatów powietrznych usprawniony w zakresie efektywności

BD mini do prac krótkotrwałych albo w zestawieniu z aparatem wężowym do ograniczonych powierzchni. Niewielki rozmiar oraz możliwość regulowania pozwala na zastosowanie różnych technik noszenia. W połączeniu z ASV BD96 Mini może być podłączony do stacjonarnego źródła sprężonego powietrza albo do butli kaskadowej.

Aparat powietrzny krótkotrwałego zastosowania MicroMaXX jest niezwykle mobilny i lekki, a więc odpowiedni do wszelkich prac w przemyśle i ratownictwie. Ważąc 4,95 kg (gotowy do użycia), nie ciąży w żadnym stopniu użytkownikowi. To prawdopodobnie najlżejszy, dostępny aparat powietrzny. MicroMaXX posiada wielofunkcyjny pas, pozwalający na noszenie urządzenia w trzech rożnych pozycjach. Aparat dostępny jest w wersji normalno- i nadciśnieniowej.

Torba dla Grupy Szybkiego Reagowania - natychmiastową pomoc w trudnych warunkach

Automat oddechowy AutoMaXX posiada poręczny, półkulisty kształt. Prace nad jego konstrukcją rozwijały się razem z aparatami oddechowymi AirMaXX, ale można go również stosować z systemem BD 96. Automat jest odporny na urazy, a jego kształt pozwala na pewny uchwyt.

ICU, Zintegrowany Czujnik Ochronny do zintegrowanych aparatów oddechowych z serii BD 88, BD 96, AirGo oraz AirMaXX . ICU oblicza i wskazuje na podstawie aktualnego zużycia powietrza czas, jaki pozostał do końca pracy. Możliwość zaprogramowania jednym przyciskiem czasu odwrotu.