Części oraz akcesoria do aparatów powietrznych butlowych

MSA oferuje szeroki asortyment butli powietrznych (kompozytowych lub stalowych), oraz innych przydatnych akcesoriów do transportu oraz przechowywania.

W porównaniu ze stalowymi butlami tradycyjnymi butle kompozytowe są nawet o połowę lżejsze. Natomiast porównując butle z materiałów kompozytowych do w pełni kompozytowych ich waga jest nawet 10% niższa. Wszystkie butle są dostarczane puste.

Żeby ochronić wartościowe butle kompozytowe MSA oferuje osłonę ochronną, z niepalnego materiału, w kolorze czarnym lub żółtym, z opcją odblaskowego nadruku. Do transportu aparatu oddechowego na sprężone powietrze MSA poleca walizkę transportową, w której zmieści się cały aparat, butla 6 l/300bar, maska pełnotwarzowa, automat oddechowy oraz akcesoria.

Pojemnik do przenoszenia wszystkich zestawów aparatów powietrznych butlowych włącznie z maską, wymaganym zaworem i 1 lub 2 butlami (do 6,8 l). Dopasowane kółka do wygodnego transportu.

respihood

Kaptur ucieczkowy o stałym dopływie powietrza to ochrona ludzi w niebezpiecznej atmosferze, przy użyciu drugiego źródła sprężonego powietrza podłączonego do aparatu powietrznego. RespiHood dla łączników standardowych, lub RespiHood F dla łączników Stäubli.