Jak zakładać kombinezon ochronny?

Kombinezony ochronne chronią przed wieloma czynnikami. Pyłami, farbami, szkodliwymi substancjami chemicznymi, a te najbardziej wyspecjalizowane nawet przed wirusami. Najwyższej jakości kombinezony ochronne stanowią skuteczną barierę dla szkodliwych substancji w postaci gazów lub aerozoli i pozwalają na bezpieczną pracę przez wiele godzin. Jednak, aby mieć gwarancję, że jesteś bezpieczny w czasie pracy, musisz założyć kombinezon ochronny poprawnie. W innym przypadku kombinezon nie gwarantuje bezpieczeństwa. Jesteś ciekaw, w jaki sposób poprawnie założyć kombinezon ochronny? Idealnie trafiłeś!

Kombinezon ochronny – jak poprawnie założyć?

Na samym początku musisz sprawdzić, czy kombinezon jest odpowiedniego rozmiaru. Sprzęt BHP zawsze musi być odpowiednio dobrany, do Twoich wymiarów. W innym przypadku nie będzie możliwa praca w komfortowych warunkach. Jeśli kombinezon jest w Twoim rozmiarze, załóż go i dopnij poniżej szyi. Teraz nadszedł czas na ochronę oczu i dróg oddechowych. Gdy pozostałe środki ochronne zostały ubrane, załóż kaptur i dopnij zamek maksymalnie pod szyję. Gdy kombinezon jest już zapięty, zakryj zamek przy pomocy przyklejanej listwy. Na kaptur załóż osłonę twarzy, aby zapewnić maksymalną ochronę. Następnie nałóż rękawiczki wewnętrzne, na które nałożysz kombinezon. Drugą parę rękawiczek naciągnij na rękawy kombinezonu.

W taki sposób przygotowany możesz śmiało ruszać do pracy. Żadna niepożądana substancja, czy aerozol nie będzie miał szansy przedostać się przez tak utworzoną barierę.

Kombinezon ochronny – jak poprawnie zdjąć?

Poprawne zdejmowanie kombinezonu ochronnego jest równie ważne, jak odpowiednie zdejmowanie. Na początku odepnij przyklejoną listwę, dzięki temu odsłonisz zamek. Rozepnij zamek, a następnie złap za górną część kaptura i go ostrożnie ściągnij, rolując na lewą stronę. Następnie zwijaj ostrożnie kombinezon wzdłuż talii. Naciągnij rękawy na rękawice i ściągnij je z rąk. Teraz bez problemu możesz ściągnąć kombinezon, zachowując odpowiednie środki ostrożności. W ostatnim kroku zdejmij pozostałe środki ochrony twarzy. Gdy skończyłeś, dokładnie umyj i zdezynfekuj dłonie, twarz oraz pozostałe obszary skóry.

Kombinezony ochronne – pracuj bezpiecznie w każdych warunkach!

Praca w niebezpiecznym otoczeniu nie musi się wiązać z zagrożeniem dla zdrowia i życia! Wszystko zależy od Twojego wyposażenia. Jeśli zadbasz o swoje bezpieczeństwo, możesz poczuć się swobodnie nawet w czasie pracy z niebezpiecznymi chemikaliami. Chcesz dowiedzieć się więcej o sprzęcie ochrony osobistej? Śledź nasz blog i bądź na bieżąco!