Kamizelka chłodząca – sprawdzony sposób na lato

Skwar, zero wiatru, jedynie czujesz, jak słońce spieka Ci kark – doskonale to znamy. Praca latem na świeżym powietrzu to prawdziwa katastrofa. Niezależnie, czy pracujesz na budowie, czy w robotach drogowych. Wysokie temperatury męczą każdego tak samo. Ciężko wytrzymać kwadrans, a perspektywa spędzenia całego dnia w ponad trzydziestu stopniach przyprawia o mdłości. Niestety, lecz pracując na zewnątrz, nie możesz liczyć na klimatyzację, ale czy jest inny sposób, aby się ochłodzić? Oczywiście, że tak!

Sposoby na walkę z upałami w pracy

Zacznijmy od podstaw. Przewiewna odzież, najlepiej na krótki rękaw to absolutna konieczność, jeśli chcesz przetrwać lato. Zrezygnuj z nieoddychających materiałów i sięgnij po strój przystosowany do pogody. Bez odpowiedniej odzieży roboczej, nie warto wyruszać do pracy. Równie ważne jest zadbanie o nawodnienie. Mała butelka wody to za mało. W ciągu całego dnia pracy musisz uzupełniać płyny, aby zapobiec odwodnieniu, które może mieć tragiczne skutki. Nie zapomnij o nakryciu głowy. Wiemy, że w większości zawodów jest konieczność noszenia hełmu ochronnego, który nie najlepiej się sprawdza w wysokich temperaturach. Jakie proponujemy rozwiązanie? Często tradycyjny hełm można wymienić na wentylowany lub hełm lekki. Hełmy z systemem wentylacji mają dodatkowe otwory, dzięki którym powietrze cyrkuluje, a dzięki temu głowa się nie nagrzewa. Co więcej, hełmy posiadają specjalne potniki, które pochłaniają pot. Po pracy wystarczy wrzucić potniki do prania i hełm będzie jak nowy!

Kamizelka chłodząca – nasza propozycja na upały

Dlaczego uważamy, że kamizelka chłodząca to doskonały sposób na upał? Jest lekka i przewiewna, więc na pewno nie będzie przeszkadzać Ci w pracy. Jesteśmy przekonani, że nawet nie będziesz czuć jej ciężaru, bo wynosi on jedynie niecałe 230 gramów. Ile to 230 gramów? Troszkę więcej, niż waży klasyczny skórzany portfel, ale nadal mniej, niż waży najmniejszy pies świata Toudi.

Jak skuteczna jest kamizelka chłodząca? Wynik jest naprawdę imponujący, ponieważ bez problemu schładza o 10 stopni Celsjusza. Efekt utrzymuje się przez 4-7 godzin. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że praca w 20 stopniach jest znacznie lepsza niż praca w 30. Kamizelka chłodząca jest niesamowicie prosta w obsłudze. Wystarczy ją zamoczyć w wodzie i tyle! Proste i sprawdzone rozwiązanie – takie lubimy najbardziej.

Szukasz więcej informacji o sprzęcie BHP? Śledź nasz blog i bądź na bieżąco!

Gwarantujemy, że jeśli zastosujesz nasze rady, to Twoja praca będzie przebiegać w komfortowych warunkach. Szukasz więcej informacji o bezpiecznej pracy? Doskonale! Sprawdź pozostałe wpisy na blogu. Masz pytanie? Śmiało! Napisz do nas!