Apteczki

Wybrane Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Apteczki – pierwsza pomoc zawsze pod ręką!

Apteczka kojarzy nam się głównie z apteczką samochodową. Słuszne skojarzenie, lecz apteczka powinna być pod ręką również w domu, czy zakładzie pracy. Udzielenie pomocy osobie poszkodowanej powinno być szybkie i sprawne. Od tego zależy, czy poszkodowana osoba wróci do pełni zdrowia! Apteczka zawsze powinna być dobrze wyposażona, aby nic Cię nie zaskoczyło. Podstawowe wyposażenie to plastry, opaski elastyczne, kompresy, gaza opatrunkowa, jednorazowe rękawiczki oraz woda utleniona.

Apteczki – wszystko, co musisz wiedzieć!

Uszkodzenia mechaniczne, czy dolegliwości takie jak skręcenie, czy zwichnięcie, to tylko niektóre niebezpieczeństwa, na które jesteśmy narażeni każdego dnia. Z tego powodu warto mieć dobrze wyposażoną apteczkę, dzięki której poradzisz sobie w kryzysowej sytuacji. Woda utleniona usunie zanieczyszczenia z rany, a dzięki temu wszystko sprawnie się zagoi. Opatrunki i plastry ochronią świeżą ranę przed negatywnym wpływem środowiska zewnętrznego oraz przedostaniem się patogenów. Pozostałe akcesoria, takie jak bandaże, czy chusty pomogą Ci w trudniejszych przypadkach, takich jak złamanie, czy zwichnięcie. Usztywnienie uszkodzonej kończyny jest niezwykle istotne, ponieważ poruszanie skontuzjowaną kończyną jest bardzo bolesne oraz doprowadza do uszkodzenia tkanek sąsiadujących. Wybierając odpowiednie wyposażenie do apteczki, masz pewność, że bezpiecznie dowieziesz poszkodowaną osobę do szpitala.

Co trzeba mieć w apteczce? Nie jest to zdefiniowane w przepisach. Pamiętaj, że elementy wewnątrz apteczki muszą być dopasowane do miejsca pracy i ilości pracujących osób. Apteczka musi być oznaczona w czytelny sposób, aby w sytuacji zagrożenie nie trzeba było jej szukać. Jakie są podstawowe elementy wyposażenia, które powinny być zawsze? Rękawiczki ochronne, maseczka do przeprowadzenia sztucznego oddychania, chusta, folia termoizolacyjna, nożyczki ratownicze, opaski, plastry, gaza oraz płyn do dezynfekcji. Warto uzupełnić apteczkę w termometr i pojemnik do dozowania leków.

Jak dbać o apteczkę?

Regularnie sprawdzaj wyposażenie apteczki i na bieżąco uzupełniaj braki. W apteczce nie chowaj zbędnych rzeczy, które nie są środkami pierwszej pomocy. Zwróć uwagę, aby w apteczce nie znajdowały się przeterminowane produkty. Wszystko musi być regularnie sprawdzane, aby w sytuacji zagrożenia życia można było odpowiednio zareagować. Złóż zamówienie już teraz, a nasz zespół pomoże Ci znaleźć apteczkę, która spełni Twoje oczekiwania!