Oczomyjki

Show Filter
Categories

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

 • Mrozoodporna Myjka do oczu
  2.458,77  (netto 1.999,00 )
 • Myjka do oczu na nodze z misą PED – stal nierdzewna
  982,77  (netto 799,00 )
 • Myjka do oczu na nodze z misą stal nierdzewna
  859,77  (netto 699,00 )
 • Myjka do oczu stal nierdzewna
  490,77  (netto 399,00 )
 • Myjka do oczu ze stali nierdzewnej
  736,77  (netto 599,00 )
 • Naścienny prysznic bezpieczeństwa z natryskiem do oczu
  1.105,77  (netto 899,00 )
 • Prysznic bezpieczeństwa z natryskiem do oczu
  1.476,00  (netto 1.200,00 )
 • Prysznic bezpieczeństwa z natryskiem do oczu PED
  2.458,77  (netto 1.999,00 )

Oczomyjki – chroń swój narząd wzroku

Oczomyjki, to urządzenia, które służą do przemywania oczu. Oczomyjki należą do grupy urządzeń awaryjnych, które wykorzystujemy do szybkiego i sprawnego usuwania szkodliwych substancji, których działanie jest destrukcyjne. Takie zagrożenie występuje na wielu stanowiskach pracy. Jesteś ciekawy, gdzie oczomyjki znalazły zastosowanie? Śpieszymy z odpowiedzią! Oczomyjki znalazły zastosowanie w przemyśle odlewniczym, hutniczym, chemicznym, lakierniczym, zakładach produkcji, w których uwalniane są drobne cząsteczki oraz pył, oczyszczalniach ścieków, czy nawet pomieszczeniach z chemią basenową. Jak widzisz, lista jest strasznie długa! Pamiętaj, że oczomyjki muszą być dokładnie oznaczone znakiem informacyjnym. To istotne w związku z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy.

Gdzie powinna być zainstalowana oczomyjka?

Oczomyjka powinna być zainstalowana wszędzie, gdzie w czasie pracy wykorzystuje się substancje, które przy kontakcie z okiem mógłby być bardzo szkodliwe. Substancje takie jak kwasy, zasady, sole, aldehydy, alkohole stanowią zagrożenie dla naszego zdrowia. Należy chronić się również przed substancjami toksycznymi, łatwopalnymi i wybuchowymi. Tylko wtedy możesz poczuć się bezpiecznie w czasie pracy. Pamiętaj, że montaż oczomyjek jest uregulowany prawnie. Muszą być zamontowane wszędzie, gdzie istnieje zagrożenie kontaktu z substancjami żrącymi.

Pamiętaj, że niezwykle istotne jest miejsce montażu oczomyjek. Jeśli występuje ryzyko zachlapania szkodliwą substancją, urządzenie musi być zamontowane nie dalej, niż 20 metrów w linii prostej od stanowiska pracy. Oczomyjka powinna być uruchamiana samoczynnie lub w inny niezwykle prosty sposób. Musisz mieć na uwadze, że osoba, która korzysta z oczomyjki, jest w nienajlepszym stanie, dlatego oczomyjka musi się uruchamiać w prosty i intuicyjny sposób.

Oczomyjka – dowiedz się jak działa!

Zacznijmy od podstaw. Dostępne są dwa rodzaje oczomyjek. Pierwszy wymaga podłączenia do instalacji wodociągowej. Drugi rodzaj oczomyjek nie wymaga podłączenia, ponieważ posiada pojemnik zawierający płyn do przemywania oczu.

Jak uruchomić oczomyjkę? To banalnie proste. Najczęściej do uruchomienia myjki do oczu służy pedał lub dźwignia. Oczomyjki uruchamia się nogą, ponieważ użytkownik musi mieć wolne ręce. Rękoma użytkownik powinien rozchylić powieki, aby woda dokładnie omyła powierzchnię gałki ocznej. Czas mycia wynosi około piętnastu minut. Oczomyjki są niezwykle skuteczne i gwarantujemy, że nie raz uratują Twój wzrok.

Pamiętaj, że oczomyjki zawsze muszą być gotowe do pracy. Nie możesz pozwolić nawet na chwilową awarię. Aby mieć gwarancję, że oczomyjka działa bez zarzutu, konieczne są regularne testy i konserwacja. Dobrym rozwiązaniem jest włączenie oczomyjki raz w tygodniu. To sprawi, że rury oczyszczą się z osadów mineralnych. Zauważyłeś, jakieś nieprawidłowości w czasie testu? Napraw je najszybciej jak to tylko możliwe! Na co zwrócić uwagę w czasie testu? Zobacz, czy strumień wody jest równomierny. Jeśli jest inaczej, rozkręć głowicę natryskową i dokładnie wyczyść filtr.

Szukasz oczomyjki? Wybierz sklep BHP Praes!

Doskonale rozumiemy potrzeby naszych klientów. Każdy z nas chce korzystać ze sprzętu odpornego na upływ czasu, któremu będziemy mogli zaufać, że uratuje nas w trudnej sytuacji. W ofercie naszego sklepu znajdziesz najwyższej jakości oczomyjki. Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów sprawia, że myjka do oczu przez wiele lat będzie w doskonałej formie. Złóż zamówienie już teraz, a my zadbamy, aby oczomyjka dotarła do Ciebie najszybciej jak to tylko możliwe.