Ochrona głowy

Kategorie

Wybrane Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 40

Ochrona głowy – podstawa bezpieczeństwa w czasie pracy

Głowa jest szczególnie narażona na urazy. Spadające przedmioty, czy wystające elementy to tylko niektóre z zagrożeń. Co więcej, nasza głowa jest niezwykle delikatna i chroni najważniejszy organ, czyli mózg. Jeśli chodzi o głowę, to nawet niewielkie wypadki mogą mieć tragiczne skutki. Z tego powodu środki ochrony głowy są obowiązkowe w wielu zakładach pracy. Pamiętaj, że wszystkie środki ochrony muszą być dopasowane do specyfiki Twojej pracy. Zupełnie inne wyposażenie powinien mieć elektryk, a inne magazynier. Pamiętaj, że ochrona głowy stanowi podstawę bezpieczeństwa w czasie pracy. Kask powinien mieć możliwość doczepienia akcesoriów, które poprawią Twój komfort i bezpieczeństwo. To oczywiste, że spawacz powinien mieć możliwość doczepienia przyłbicy, która chroni przed promieniowaniem i odpryskami metalu. Jeśli pracujesz w upalne dni, to docenisz wkładki chłodzące, czy pochłaniacze potu.

Ochrona głowy – wszystko, co musisz wiedzieć!

Szeroki wybór kasków, hełmów, czy czapek to możliwość dopasowania ochrony głowy do warunków pracy. Wiadomo, że pracując w hali produkcyjnej, musisz zmagać się z innymi zagrożeniami, niż pracownik warsztatu. Na jakie warunki pracy należy zwrócić uwagę? Po pierwsze zwróć uwagę na temperaturę panującą na stanowisku pracy. Jeśli jest naprawdę gorąco, kask musi mieć otwory wentylacyjne, aby nie hamował cyrkulacji powietrza. Pracujesz z elementami pod napięciem? Kask koniecznie musi mieć właściwości elektroizolacyjne. Nie wiesz, czy Twój kask ma takie właściwości? Sprawdź, czy ma oznaczenie 440V AC. Pracując w hucie lub jako spawacz możesz być narażony na odpryski stopionego metalu, więc Twój kask musi być na nie odporny. Podstawowym wyposażeniem, w które trzeba się zaopatrzyć, jest pasek podbródkowy. Jeśli posiadasz kask bez paska, to spadnie Ci z głowy, jeśli tylko się schylisz. Warto wspomnieć, że jeśli pracujesz w obszarze, w którym występuje ryzyko wybuchu, to koniecznie musisz wybrać ochronę głowy o właściwościach antyelektrostatycznych. W innym przypadku, niewielkie wyładowanie elektrostatyczne, może mieć straszne skutki.

Gwarantujemy najlepszą ochronę głowy!

Skuteczna ochrona głowy musi być odporna na działanie wszystkich czynników, które są niebezpieczne dla zdrowia. Niezależnie, czy jesteś narażony na negatywne działanie czynników chemicznych, fizycznych, czy chemicznych – u nas znajdziesz skuteczną ochronę, która umożliwi Ci bezpieczną pracę! W ofercie naszego sklepu znajdziesz tylko najwyższej jakości produkty, które gwarantujemy, że będą Ci służyć przez wiele lat! Sprawdź naszą ofertę i złóż zamówienie, a my zadbamy, aby dotarło do Ciebie najszybciej jak to tylko możliwe!