Artykuły BHP

Rękawice antywibracyjne

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Rękawice antywibracyjne – komfortowa praca z ciężkimi maszynami

Rękawice antywibracyjne są absolutnie niezbędne w dużej części zawodów. Praca z ciężkimi maszynami to poważne zagrożenie dla zdrowia, więc należy sięgnąć po odpowiednie wyposażenie, które pozwoli zapomnieć o ryzyku zawodowym i umożliwia komfortową pracę. Jakie są negatywne skutki długotrwałej ekspozycji na wibracje? Najczęściej możemy spotkać chorobę białych palców, czyli blednięcie opuszków wywołane zaburzeniem krążenia w palcach. Pozostałe schorzenia związane z ekspozycją na drgania dotyczą układu nerwowego i kostno – stawowego. Możesz się uchronić przed tymi zagrożeniami! Wystarczy, że sięgniesz po rękawice antywibracyjne! To szybkie, proste i skuteczne rozwiązanie!

Rękawice antywibracyjne – dowiedz się więcej!

Co jest najczęstszym źródłem wibracji? Najczęściej źródłami wibracji są narzędzia o napędzie elektrycznym, pneumatycznym, czy hydraulicznym. Do tych grup należą wiertarki, klucze udarowe, młoty pneumatyczne, nitkowniki, czy ubijaki. Pozostałe narzędzia, które emitują szkodliwe drgania to ręczne narzędzia obrotowe, czy dźwignie sterujące. Pamiętaj, że jesteś narażony na drgania również, jeśli trzymasz element, który jest poddawany procesowi szlifowania, polerowania lub gładzenia.

Jeśli chcesz ochronić się przed negatywnymi skutkami wibracji, koniecznie musisz zaopatrzyć się w rękawice antywibracyjne. Ich głównym zadaniem jest tłumienie drgań o różnej częstotliwości. Rękawice antywibracyjne są wykonane z różnych materiałów, które tłumią drgania. Popularnymi materiałami są dzianina poliestrowa, spandex, skóra, czy lateks. Często rękawice antywibracyjne chronią również przed wilgocią i wysokimi temperaturami. Rękawice antywibracyjne są powlekane nitrylem, gumą, PCV, aby zapewnić pewny chwyt i poprawić właściwości antypoślizgowe.

Jakie rękawice antywibracyjne wybrać?

Na rynku znajdziesz wiele modeli rękawic antywibracyjnych, które są przystosowane do innych zastosowań. Wybór odpowiedniego modelu rękawic jest niezwykle istotny, ponieważ wybór złego modelu rękawic może mieć tragiczne skutki. Źle dobrane rękawice mogą wzmacniać drgania. Z tego powodu przed zakupem musisz zwrócić uwagę na konstrukcję, widmo drgań, siłę nacisku wywieraną na narzędzie. Pamiętaj, że wszyscy pracownicy, którzy są narażeni na drgania, muszą używać rękawic antywibracyjnych.

Szukasz rękawic antywibracyjnych? Wybierz sklep BHP Praes!

Jesteśmy prawdziwymi ekspertami w swoim fachu, dlatego doskonale wiemy, jak ważne są wysokiej jakości rękawice antywibracyjne. Z tego powodu znajdziesz w naszym sklepie rękawice, które będą idealne dla zawodowców, ale również hobbyści znajdą coś dla siebie. Masz pytanie lub potrzebujesz pomocy z wyborem rękawic antywibracyjnych? Skontaktuj się z nami już teraz, a my pomożemy Ci z wyborem!