Artykuły BHP

Rękawice kriogeniczne

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Rękawice kriogeniczne – komfortowa praca nawet w ekstremalnie niskich temperaturach

Wiele branży jest związanych ze szczególnym niebezpieczeństwem w czasie pracy. Ekstremalnie niskie temperatury to dla Ciebie codzienność? Jeśli tak, to doskonale trafiłeś. Rękawice kriogeniczne to niesamowite osiągnięcie techniczne, dzięki któremu możesz bezpiecznie pracować nawet z takimi odczynnikami jak ciekły azot! Praca w niskich temperaturach jest bardzo szkodliwa dla zdrowia. Odmrożenia mogą być tragiczne w skutkach, a ich leczenie zajmuje bardzo dużo czasu. Wybierz ochronę w czasie pracy, a uchronisz się przed niebezpieczeństwami. Odpowiedni strój to podstawa, a rękawice ochronne to absolutny must have!

Rękawice kriogeniczne – dowiedz się niezbędnych informacji!

Praca z ciekłym azotem, w chłodniach, czy nawet mroźną zimą ma element wspólny, czyli ekstremalnie niską temperaturę. W czasie pracy ważna jest sprawność, a przecież ciężko zachować pełnię możliwości, gdy chłód przeszywa nas do kości! Rękawice kriogeniczne chronią przed mrozem na dwa sposoby. Po pierwsze izolują, dzięki temu zimne powietrze nie przedostaje się do wnętrza rękawicy i nie ochładza dłoni. Po drugie ogrzewają, aby przyjemne ciepło pomagało nam w czasie pracy.

Rękawice kriogeniczne są wykonane z kilku warstw. Silikon poprawia chwyt i uniemożliwia przenikanie zimnego powietrza. Skóra licowa zwiększa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, czy rozerwanie. Aluminium sprawia, że energia cieplna emitowana przez nasze dłonie jest zatrzymywana wewnątrz rękawicy. Ostatnim elementem jest polar, który nie tylko pomaga zachować przyjazną temperaturę, ale również jest miły dla dłoni, więc pozytywnie wpływa na komfort pracy.

Rękawice kriogeniczne, tak jak każdy element wyposażenia, musi nie tylko spełniać normy bezpieczeństwa, ale również zapewniać wygodę w czasie pracy. Przecież nikt nie będzie nosić niewygodnych rękawic, które przeszkadzają w wykonywaniu codziennych obowiązków! Rękawice kriogeniczne idealnie dopasowują się do dłoni i pozwalają komfortowo pracować nawet przez wiele godzin. Co więcej, rękawice są wyposażone w regulowane zapięcie na rzep, dzięki któremu możesz idealnie dopasować rękawice do swoich wymagań!

Szukasz rękawic kriogenicznych? Wybierz sklep Praes!

Rękawice kriogeniczne chronią przed kroplami płynnych gazów o temperaturze nawet -170°C! Robi wrażenie, prawda? Doskonale rozumiemy, że szukając rękawic kriogenicznych, zależy Ci na najwyższym bezpieczeństwie, dlatego oferujemy produkty topowych producentów. Wybierając Praes, wybierasz najwyższą jakość i bezpieczną pracę!