Artykuły BHP

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.

Rękawice termiczne – zachowaj pewny chwyt nawet w ekstremalnych warunkach

Pracujesz na co dzień z wysokimi temperaturami? Twoja praca wiąże się z ekspozycją na duże ilości ciepła? Koniecznie musisz zaopatrzyć się w rękawice termiczne! Rękawice termiczne ochronią Cię przed poparzeniem i umożliwiają komfortową pracę nawet w ekstremalnych temperaturach. Zobacz naszą ofertę rękawic termicznych i zadbaj o swoje bezpieczeństwo w czasie pracy!

Rękawice termiczne – skuteczna ochrona przed poparzeniem

Pracując przy urządzeniach generujących duże ilości ciepła, rękawice termoodporne są absolutnie niezbędne. Rękawice termiczne umożliwiają pracę nawet w kilkuset stopniach Celsjusza! Najpopularniejszym materiałem stosowanym w rękawicach termoizolacyjnych jest silikon. Dlaczego? Silikon jest odporny na działanie wysokich temperatur, co więcej zapewnia pewny chwyt. Silikon nie topi się, nie zniekształca i nie przypala aż do temperatury 250 stopni Celsjusza.

Od niedawna w produkcji rękawic termicznych wykorzystuje się włókna aramidowe, które jeszcze kilka lat temu były używanie jedyne przez wojsko i lotnictwo. Aramidy nie przepuszczają ciepła i są niezwykle odporne na działanie nawet bardzo wysokich temperatur. Rękawice aramidowe mogą wytrzymać temperaturę 500 stopni Celsjusza!

Dlaczego warto wybrać rękawice termiczne zamiast rękawic do pieca? Odpowiedź jest prosta! Rękawice termiczne gwarantują o wiele pewniejszy chwyt. Jeśli nie chcesz, żeby rzeczy wypadały Ci z rąk, wybierz rękawice termiczne. Warto wspomnieć, że rękawice termiczne mają wolne palce, dzięki temu możesz wykonywać bardzo precyzyjne operacje nawet w bardzo wysokiej temperaturze.

Rękawice termiczne w ofercie sklepu Praes

Wybierz rękawice termiczne topowych producentów. To gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Rękawice termoodporne dostępne w sklepie Praes spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Nasz zespół czeka na pytania! Chętnie Ci pomożemy z wyborem rękawic termicznych. Na rynku jesteśmy od wielu lat i chętnie dzielimy się zdobytym doświadczeniem. Zobacz już teraz rękawice termiczne dostępne w naszym sklepie.