Kurtki ostrzegawcze – co warto wiedzieć?

Kurtki ostrzegawcze, to obowiązkowy element wyposażenia nie tylko dla drogowców. Jeśli pracujesz w niedostatecznie oświetlonej przestrzeni, warto zadbać o widoczność. Wypadki w czasie pracy zawsze zdarzają się w najmniej oczekiwanym momencie. Praca po zmroku jest nierozłącznie związana z podwyższonym ryzykiem uszczerbku na zdrowiu. Odzież ostrzegawcza zadba, abyś był widoczny dla swoich współpracowników oraz osób trzecich. Jak wybrać odpowiednią odzież ostrzegawczą? Dowiesz się tego z naszego artykułu!

Kurtka ostrzegawcza, najważniejsze parametry

Kurtki ostrzegawcze robocze muszą spełniać odpowiednie parametry, aby gwarantowały ochronę w czasie pracy. Tak jak pozostałe elementy wyposażenia, musi być dopasowana do charakterystyki Twojej pracy. Wybór jest szeroki, a przecież wiadomo, że inną kurtkę ostrzegawczą wybierzesz, jeśli pracujesz w zmieniających się warunkach, a inną w ciepły wiosenny wieczór.

Jeśli kurtkę nosisz na co dzień, a w czasie pracy spędzasz większość dnia w terenie, koniecznie zwróć uwagę na ochronę przed deszczem i wysoką wilgotnością. Nie ma nic gorszego niż cały dzień pracy w przemoczonych ubraniach. Niski komfort wpływa również na nasze skupienie, co przyczynia się do wypadków w czasie pracy! Zdrowie jest najważniejsze, a praca w mokrych ubraniach na mrozie, z pewnością nie przyczynia się do profilaktyki zdrowotnej.

Warto, aby mimo ochrony przed deszczem, kurtka przepuszczała powietrze. Inaczej będziemy się czuć w kurtce ostrzegawczej jak w szklarni. Wielu producentów stosuje specjalne wywietrzniki z siateczki, dzięki którym jest zapewniona odpowiednia cyrkulacja powietrza. Połączenie poliestru i poliamidu sprawia, że kurtka chroni przed opadami, a zarazem jest oddychająca. Wysokiej jakości materiały odpowiadają również za wytrzymałość na rozciąganie i uszkodzenia mechaniczne – warto zwrócić na to uwagę!

Najważniejsze, abyś w kurtce czuł się dobrze. Kurtka ostrzegawcza nie może ograniczać Twoich ruchów i irytować w czasie pracy. Jak dobrać odpowiedni rozmiar kurtki? Przede wszystkim zwróć uwagę na wymiary długości i szerokości kurtki oraz rękawów. Co więcej, warto rzucić okiem na wymiary dolnej części kurtki, mankietów i kaptura. Jeśli weźmiesz te rady pod uwagę, to nie ma szansy, aby kurtka ostrzegawcza robocza była na Ciebie zbyt duża lub zbyt mała.

Kurtka ostrzegawcza – wybierz sprawdzony sklep

W sklepie Praes znamy się na sprzęcie BHP jak mało kto. Wiele lat na rynku i tysiące zadowolonych klientów, to dowód, że znamy się na naszym fachu jak mało kto. Masz pytanie lub potrzebujesz pomocy z wyborem kurtki ostrzegawczej roboczej? Napisz do nas lub zadzwoń. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania!