Hełm na każdą, nawet ekstremalną sytuację
Wielofunkcyjny hełm dostępny w kilku wersjach, do zastosowania w wielu sytuacjach. Wszystkie wersje są odpowiednie dla rozmiarów głowy od 52 do  64 cm. MSA proponuje szeroki wybór akcesoriów: Odblaskowe naklejki, gogle, nauszniki, wizjery, osłony nakarkowe, lampy XP i możliwość zintegrowania systemu komunikacyjnego do wyboru.

Dla leśnej Straży Pożarnej
Lekki, z systemem wentylacji, dostępny z czarnymi lub pomarańczowymi goglami [wyposażenie dodatkowe], więźba ratchet dla szybkiej i łatwej regulacji, oraz trzypunktowy pasek podbródkowy. Dostępny w różnych kolorach. W zestawie z naklejkami do wyboru.

Dla ratownictwa w niebezpiecznym środowisku
Hełm ratowniczy do stosowania w niebezpiecznych sytuacjach, takich jak wspinaczka górska, również tam, gdzie istnieje ryzyko katastrofy naturalnej. Lekki, z systemem wentylacji, jest w zestawie z regulowaną więźbą, by zapewnić doskonałe dopasowanie szybko i łatwo. Zawiera trzypunktowy pasek podbródkowy z automatyczną sprzączką i regulowaną osłoną podbródka. Odpowiada alpinistycznej normie EN 12942

Dla ratownictwa w wypadkach samochodowych
Odpowiadający hełmowi dla leśnej Straży Pożarnej, jednak nie wentylowana skorupa hełmu oraz brak gogli. Dostępny szeroki wybór kolorów. Hełm posiada oznakowanie CE.

W zagrożeniu przemysłowym
Hełm ten oferuje ochronę przed wstrząsami. Jest idealny do prac na wysokościach, przy liniach wysokiego napięcia, czy środowisku chemicznym. Lekki, o nie wentylowanej skorupie hełmu. Jest w zestawie z regulowaną więźbą, by zapewnić doskonałe dopasowanie szybko i łatwo. Hełm ten, jest zgodny z normą EN 397.

Zagrożenia

Ogień

Spadające przedmioty

Zastosowania

Ratownictwo drogowe

Straż Pożarna

Zespół sanitariuszy

Środowiska przemysłowe

Dopuszczenia i normy

EN 397
Oznakowanie CE
EN 12492

Pobierz kartę produktu

F2 X-TREM