Kaptury ucieczkowe

SCap mask

MSA oferuje szeroki asortyment sprzętu do ewakuacji. Najbardziej oszczędnym rozwiązaniem jest sprzęt ucieczkowy oczyszczający. Jest to rozwiązanie idealne w sytuacji, gdy znane są właściwości oraz skład czynnika szkodliwego w otaczającym powietrzu.

respihood

Kaptur ucieczkowy o stałym dopływie powietrza to ochrona ludzi w niebezpiecznej atmosferze, przy użyciu drugiego źródła sprężonego powietrza podłączonego do aparatu powietrznego. RespiHood dla łączników standardowych, lub RespiHood F dla łączników Stäubli.

Smoke Hood

Kaptur ucieczkowy Smoke Hood jest ewakuacyjnym urządzeniem, zaprojektowanym pierwotnie by spełniać wymagania przemysłu naftowego na Morzu Północnym. W chwili obecnej zdobył popularność wszędzie tam gdzie należy wspierać działania ucieczkowe z miejsc, gdzie dym, tlenek węgla oraz inne toksyczne gazy mogą zagrażać pracownikom.

SCap mask

Filtropochłaniacz ucieczkowy z kapturem stosowany jest wszędzie tam, gdzie w wyniku pożaru osoby zagrożone są toksycznymi dymami i gazami pożarowymi. Badania potwierdzają po raz kolejny, że większości ofiar nie zginęło z powodu temperatury i ognia, ale od dymów i gazów.