Ochrona dróg oddechowych, co musisz wiedzieć?

Pracujesz w otoczeniu toksycznych substancji, zapylonych pomieszczeniach, czy może wykonujesz zadania, które grożą uszczerbkiem na zdrowiu. Nie możesz pozwolić, aby Twoja praca wpłynęła negatywnie na Twoje zdrowie! Szczególnie że możesz w bardzo prosty sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo. Ochrona dróg oddechowych to absolutna konieczność! Chcesz dowiedzieć się, dlaczego musisz zadbać o odpowiednią ochronę? Doskonale trafiłeś!

Ochrona dróg oddechowych – bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Toksyczne opary, czy drobny pył to ogromne niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Toksyczne substancje mogą przenikać do krwiobiegu przez płuca i roznosić się po organizmie. Jeśli drobny pył i cząsteczki dostaną się do płuc, stanowią zagrożenie dla zdrowia, ponieważ uszkadzają pęcherzyki płucne. Z tego powodu musisz zadbać o ochronę dróg oddechowych.

Sprzęt ochrony dróg oddechowych filtruje i oczyszcza powietrze. Dopasuj filtry i pochłaniacze, aby spełniały wymogi, których potrzebujesz w czasie pracy. Pamiętaj, że każdy sprzęt ochronny musi być dopasowany do Twoich wymagań, inaczej może nie gwarantować bezpieczeństwa w czasie pracy.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że sprzęt ochrony dróg oddechowych dzielimy na dwie kategorie. Pierwsza to zanieczyszczenia, które są dla nas toksyczne lub niebezpieczne. Drugą kategorią jest niebezpieczeństwo wynikające z niedoboru tlenu. W obu przypadkach potrzebujesz innego wyposażenia. Jeśli chcesz uchronić się przed zanieczyszczeniami, wybierz maskę z filtrem lub pochłaniaczem. W przypadku niedoboru tlenu musisz wybrać urządzenie, które dostarczy Ci tlen z bezpiecznego źródła.

Ochrona dróg oddechowych, najważniejsze informacje

Sprzęt ochrony dróg oddechowych musi być wykonany z wysokiej jakości materiałów, aby był wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Prosta i intuicyjna obsługa to ogromne atuty, które warto wziąć pod uwagę. Pamiętaj, że ochrona dróg oddechowych jest niesamowicie ważna i nie może być lekceważona.