Okulary ochronne – co warto wiedzieć?

Podstawowym elementem wyposażenia BHP, to bez wątpienia okulary ochronne. Nasz wzrok to kluczowy zmysł, bez którego nie możemy normalnie funkcjonować. Codzienna praca jako spawacz, czy laborant jest absolutnie niemożliwa bez prawidłowego widzenia. Każdego dnia oczy są narażone na wiele szkodliwych czynników. Między innymi opiłki metali, drewna czy pryskające chemikalia. Okulary różnią się stopniem ochrony i zawsze musisz wybrać odpowiedni model do swoich wymagań. Zastanawiasz się, w jakich branżach okulary są absolutnie koniecznie do pracy? Sprawdź już teraz!

Okulary ochronne – dowiedz się więcej!

Na co dzień w pracy zajmujesz się obróbką materiałów? Koniecznie musisz sięgnąć po okulary ochronne. Niezależnie, czy pracujesz przy niemal zautomatyzowanych maszynach, czy samemu zajmujesz się obróbką metalu, okulary ochronne są absolutnie niezbędne. Latające opiłki i odpryski, mogą przebić się naprawdę głęboko, jeśli trafią w oko – zaufaj nam, nie chcesz tego sprawdzać. Oszczędź sobie kłopotów i zadbaj o swoje bezpieczeństwo, bo lepiej zapobiegać niż leczyć!

Branża budownicza to również sfera, gdzie warto zadbać o narząd wzroku. Krążące pyły, zanieczyszczenia i opary, to zagrożenia, których chcesz uniknąć. Docinanie desek, czy płytek również generuje wiele zagrożeń. Dobre okulary ochronią Cię przed wymienionymi zagrożeniami. Możesz również sięgnąć po okulary z filtrami UV, które idealne sprawdzą się dla osób pracujących na zewnątrz.

Praca w laboratorium z toksycznymi, żrącymi substancjami wymaga zwiększonej czujności i uwagi. Kontakt niektórych substancji ze skórą może mieć opłakane skutki, a co dopiero z oczami. Niektóre zmiany wywołane toksycznymi substancjami są nieodwracalne. Warto sięgnąć po okulary, aby zadbać o swoje zdrowie. Co więcej, warto wiedzieć, że ból oka jest pięćdziesiąt razy bardziej odczuwalny niż ból zęba!

Jakie okulary ochronne do szlifowania?

Okulary ochronne do szlifowania muszą być znacznie bardziej wytrzymałe od okularów do pracy w laboratorium. Szczególnie należy zwrócić uwagę na wytrzymałość na uderzenia wywołane przez odpryski. Dla gwarancji ochrony warto założyć dodatkowo przyłbicę ochronną.

Szukasz więcej informacji o sprzęcie BHP? Super! Sprawdź blog Praes i bądź zawsze na bieżąco z najnowszymi artykułami. Masz pytanie? Napisz do nas, chętnie Ci odpowiemy.