Rurki wskaźnikowe – w jaki sposób wykrywają gaz?

Kolorymetryczne rurki wskaźnikowe pozwalają bardzo szybko i dokładnie oznaczyć stężenie i substancję, z którą mamy do czynienia. Wiesz jaki związek chemiczny jest najbardziej niebezpieczny? Ten, o którym nie wiesz, że Cię otacza! Z tego powodu zawsze, zanim przystąpisz do pracy, musisz sprawdzić, co w trawie piszczy. Zastanawiasz się jak? Dowiedz się więcej o rurkach wskaźnikowych!

Rurki wskaźnikowe – jakie gazy wykrywają?

Detekcja gazu jest jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, na co trafisz. Z tego powodu musisz wybrać sprzęt o szerokim spektrum wykrywania. Rurki wskaźnikowe mogą wykryć aż 500 różnych substancji! Zaczynając od najpopularniejszych, czyli aceton, acetylen, alkohol, amoniak, chlor, dwutlenek azotu, a kończąc na rzadziej spotykanych, takich jak cyjanowodór, chlorek winylu, fenol. Oczywiście lista substancji, które mogą zostać wykryte, jest znacznie dłuższa.

Pamiętaj, że rurki wskaźnikowe bez pompki są jak pączek bez nadzienia – bez sensu. Pompka służy do pobrania próbki, która przechodzi przez rurkę wskaźnikową i umożliwia wykonanie pomiaru.

W jaki sposób odczytać pomiar z rurki wskaźnikowej?

To niezwykle łatwe! Rurka pod wpływem substancji chemicznej zmienia kolor, dzięki temu możesz dowiedzieć się jaka substancja znajduje się w otoczeniu. Co więcej, rurka również  pokazuje stężenie substancji! Cały pomiar trwa naprawdę niewiele, a informacje, które uzyskasz, są na wagę złota.

Chcesz dowiedzieć się więcej o detekcji gazów? Doskonale trafiłeś! Sprawdź nasze wpisy na blogu lub napisz do nas wiadomość. Może Twoje pytanie będzie inspiracją do następnego wpisu?